fbpx
Sonbahar Koleksiyonu Basın Bülteni

Sonbahar Koleksiyonu Basın Bülteni

Sonbahar Koleksiyonu Basın Bülteni

SONBAHARIN İZLERİNİ SOFRALARA TAŞIYOR

Turuncu ve yanık tonlarının başrolde olduğu sonbaharı anımsatan yaprak figürü ve balkabağı figüründen yola çıkarak sonbahara özgü bir koleksiyon hazırlayan Casa di Denim, bu parçaların her birini tamamen geri dönüştürülmüş denim kumaşlardan yaratarak sürdürülebilirliği destekliyor.

2017 yılında Sinem Akay tarafından kurulan Casa Di Denim, Akay’ın İtalya’da okuduğu dönemde almış olduğu eğitim ve yaratıcılığının da etkisiyle Türkiye’de denim kumaştan üretilen ev aksesuarlarında çeşitliliğin olmadığını fark edip markayı kurmasına sebep olmuş.Denim kumaştan Amerikan servisler, mutfak önlükleri, peçeteler, şarap kılıfları, yastıklar, bardak altlıkları gibi daha birçok aksesuar tasarlayan genç marka Casa Di Denim, sonbahar koleksiyonuyla sofralara dinamizm katmaya geliyor.Sürdürülebilirlik ilkesiyle tamamen geri dönüştürülmüş parçalarla hayat bulan bu seri, denim kumaş üreten aile şirketinin atıla çıkan kumaşları kullanılarak yaratılmış. Kumaşların hepsinin boyanmasında mineral bazlı boyalar tercih ediliyor. Örneğin Clay isimli model, kil ile ‘naturaldye’ boyama tekniği ile boyanmış.

 

Geri dönüşümü ve sürdürülebilirliği destekliyoruz

Geri dönüşümü ve sürdürülebilirliği destekleyen Casa Di Denim’in her bir koleksiyonunun kendine ait bir konsepti ve içeriği bulunuyor. Kuruluşlarından itibaren ÇABA Derneğini destekleyen Casa di Denim, Özellikle artan orman yangınları sonrası TEMA Vakfı’na olan bağışlarıyla Casa di Denim ile yolu birleşen her kullanıcı adına fidan bağışında bulunuyor.Ürünlerimizin üretiminde doğaya saygı ve koruma, atık suyun tekrar doğaya zarar vermeyecek şekilde dönüştürülmesi ve uygulanan boyama çalışmalarında da kimyasalları en aza indirgemeye çalışarak üretimimizdeekstra hassasiyet göstermekteyiz.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


How can I help you?